BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jövőre jön a cseh elektronikus útdíj

2006. június 18. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Csehországban 2007 januárjától bevezetendő elektronikus útdíjrendszer egyelőre csak az autópályákra és a gyorsforgalmi utakra fog vonatkozni, az összesen 970 kilométer hosszú útvonalon az első fázisban csak a 12 tonnánál nehezebb kamionok sofőrei fizetnek majd. Az első osztályú műutakon 2007. július 1-jétől vezetik be a rendszert – közölte Marcela Zizková, a cseh közlekedési minisztérium szóvivője. A Paroubek-kormány nem dolgozta ki a végleges ártarifákat, ám az előzetes értesülések szerint egy-egy sztrádaszakaszon akár 10 cseh koronába (mintegy 100 forint) is kerülhet 1 kilométernyi autópálya használata. Prága az elektronikus útdíj bevezetésétől évi 10 milliárd cseh koronányi bevételt remél, ami a kamionosoknak eladott matricákból jelenleg befolyó összeg tízszerese. Milan Simonovsky szakminiszter szerint a választásokat követően megalakuló kormány az elektronikus útdíjat kiterjeszti valamennyi 3,5 tonnánál nehezebb járműre, ezáltal a befolyó éves összeg 24-25 milliárd koronára emelkedhet. Az elektronikus útdíj műszaki rendszerét a Kapsch cég építi ki; az infrastruktúra telepítése és tíz éven át történő működtetése fejében 22 milliárd koronát kap a cseh államtól.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet