BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csehek már maguknak dolgoznak

2006. június 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehországban kedden volt az adószabadság napja. (Ez az a dátum, ameddig ha összeadjuk valamennyi adó- és társadalombiztosítási kiadásainkat, képletesen szólva a polgárok az államra dolgoznak, ezt követően pedig saját magukra.) A cseh Liberální Institut szervezet számításai szerint ez a nap Csehországban az idén június 13-ára esett, csakúgy mint tavaly. A Mladá Fronta Dnes Magyarországot mint negatív példát említette, amelyik e téren a visegrádi négyek közül a június 29-i időpontjával biztos sereghajtó. A lap úgy látja: a magyar politikusok nem tudtak megálljt parancsolni az osztogatás terén, ami főleg a parlamenti választások előtti időszakban érződött. A világ legfejlettebb államait tömörítő OECD számításai is azt támasztják alá, hogy Magyarországon csak június legvégén köszönt be az adószabadság napja.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet