BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Autóalkatrész-gyártó üzem épül Szlovákiában

Egy egyesült államokbeli pénzügyi csoport 438 millió eurós beruházással autóalkatrész-gyártó üzemet épít Kelet-Szlovákiában

2006. június 7. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Újabb külföldi befektető jelent meg a dinamikusan fejlődő szlovák autóiparban: tegnap hivatalosan is bejelentették, hogy a Simonstein & Henriks Corporation pénzügyi csoport 438 millió eurót, vagyis mintegy 16,5 milliárd koronát ruház be a Lőcse melletti Szepesgörgő ipari parkjában. Az egyesült államokbeli társaság 100 hektáros területen építi fel üzemét, amely gépkocsi-, teherautó- és hajóalkatrészeket fog gyártani. Ez a harmadik legnagyobb autóipari befektetés az országban a nagyszombati PSA Peugeot-Citroën és a zsolnai Kia Motors autógyár után. Michal Novota, a SARIO szlovák állami beruházásösztönző ügynökség szóvivője szerint a gyár közvetlenül 1100 embernek adna munkát egy olyan régióban, ahol 17 százalékos a munkanélküliség. Az állami támogatásokról ugyan még tárgyalnak, az amerikai cég azonban már most Szlovákia mellett döntött, ami a SARIO szerint az ügynökség és a gazdasági minisztérium által ígért szolgáltatásoknak köszönhető. A kormány az előzetes értesülések szerint 3,5 milliárd koronával támogatja a beruházást. Úgy döntöttünk, hogy kihasználjuk a Szlovákia nyújtotta előnyöket, reményeink szerint így a tárgyalások lezárását követően már 2008 végén megkezdhetnénk a gyártást – nyilatkozta Gérard Leroux, a beruházó csoport tanácsadó cége, az Akerman Advisory Association igazgatója. Milan Juráska, a SARIO igazgatója szerint az amerikai befektetés egyik legnagyobb előnye, hogy nagy munkanélküliséggel küszködő régióba érkezik.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet