A szlovák kormány székhelye a szocialista idők óta változatlan: a Barkócz Ferenc érsek által 1761 és 1765 között építtetett nyári palota. Bár a csehszlovák időkben is volt külön kormánya Szlovákiának, a minisztériumok elhelyezése csak 1992-től vált sürgőssé. Pozsonyban nincs külön kormányzati negyed, a minisztériumok és a főhivatalok a tágan értelmezett belvárosban szinte bárhol felbukkannak. A tárcáknak azonban nem jutott olyan „előkelő” épület, mint a kormánynak, nem egy esetben korábbi pártházakat kaptak, a 90-es évek első felében szó szerint albérletben, ideiglenes helyszíneken működtek, ezért többször hurcolkodásra kényszerültek. Mára letisztult a kép, sokat segített az utóbbi években épült korszerű irodaházak sora. Az irodaházak kibérlése sem volt zökkenőmentes: az építésügyi és régiófejlesztési minisztérium például nemrég költözött új bérirodaházba, ami olcsóbb, mint ha saját székházat építtetett volna magának. A sajtó ennek ellenére belekötött az ingatlanbérlésbe, mondván, túl előkelő, pálmákkal ékesített belső terű épületet választottak. Jelenleg, a parlamenti választások küszöbén nincs napirenden kormányzati negyed kialakítása vagy további minisztérium költöztetése.
