BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vád alatt a Hyundai elnöke

A mai napon vád alá helyezték a dél-koreai Hyundai Motor Co. elnökét Csung Mong-kut - írja a Reuters, ezzel tovább dagad a múlt hónapban kezdődött korrupciós botrány.

2006. május 16. kedd, 08:51

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dél-koreai ügyészség sikkasztás, vesztegetés és egyéb visszaélések vádjával indított vizsgálatot az ország legnagyobb autógyártójának vezetői ellen, azzal is gyanúsítják őket, hogy politikusok lefizetésére külön pénzalapot hoztak létre.
A korrupciós botrány miatt későbbre halasztották a Hyundai csehországi üzemének eredetileg május 17-re tervezett alapkőletételét, de várhatóan nem befolyásolja az autógyártó 1,24 milliárd dolláros csehországi beruházásának elkészültét.

Kovács Balázs
Kovács Balázs

Ez is érdekelhet