BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Munkaerőkorlátokba ütközik Csehországban a Siemens

2006. május 11. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Siemens 20 milliárd korona (180 milliárd forint) ráfordítással újabb beruházásokat eszközölne Csehországban, az invesztícióknak azonban gátat szab a képzett munkaerő hiánya. Növelni szeretnénk a gyártást Csehországban, de nem találunk megfelelő munkaerőt – idézte a Mladá Fronta Dnes Pavel Kafkát, a Siemens csehországi igazgatóját. A német elektronikai csoport az elmúlt 15 évben összesen mintegy 20 milliárd koronát ruházott be Csehországban, ahol 11 gyárban együttesen 14 ezer főt foglalkoztat. A tavalyi forgalom 489,5 milliárd korona volt, és a cég a Skoda Auto után a második legjelentősebb exportőr az országban. A már meglévő gyárainkban elkészültek a tervek a bővítésre, Csehország a konszernen belül kitűnő hírnévnek örvend, ezért a pénzügyi források nem okoznak gondot, gyárainkból azonban már most több száz ember hiányzik – tette hozzá Kafka. A Siemens Csehországban energetikai berendezéseket, autóalkatrészeket, mozdonyokat, villamosokat, metróvagonokat gyárt. A cseh lap szerint a műszaki szakemberek hiánya még a Csehországban hagyományosnak számító villamos- és mozdonygyártásban is megmutatkozik, pedig a Siemens az átlagosnál magasabb béreket fizet.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet