BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól sikerült az európai adásvétel

Februárban a vártnál kisebb lett az eurózóna külkereskedelmi hiánya.

2006. április 25. kedd, 11:44

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Idén a második hónapban - az Eurostat első becslése szerint - 3,1 milliárd euró külkereskedelmi deficitet hoztak össze az eurózóna országai, ez masszív javulás a januári 9,5 milliárdhoz képest, és jobb a 4 milliárdos elemzői konszenzusnál is. Egy évvel korábban 3,4 milliárd euró hiányt mutattak a szezonálisan kiigazítatlan adatok.

A szezonálisan adjusztált számok kissé más képest mutatnak, ebben az esetben februárban 2,7 milliárd euró volt a hiány, januárban viszont csak félmilliárd. Így a második hónapban az export 0,6 százalékkal esett, az import viszont 1,4 százalékkal emelkedett az előző hónaphoz mérten. A részletes februári adatok még nem állnak rendelkezésre, azt viszont tudni lehet, hogy az első hónapban az energiaszámla hozta a deficit teljes egészét.
A zóna 12 országának januári energiaszámlája 21,1 milliárd euróra rúgott szemben az egy évvel korábbi 13,2 milliárddal. Az energiaexportőr Norvégiából és Oroszországból származó bevitel 39 és 60 százalékkal emelkedett, míg az oda irányuló kivitel 22, illetőleg 23 százalékkal bővült.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet