BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig problémás a gabonaszállítás

A kedvező időjárásnak köszönhetően cukorrépa és a kukorica kivételével gyakorlatilag befejeződtek az őszi betakarítási munkák - jelentette be Benedek Fülöp, az agrártárca közigazgatási államtitkára.

2005. november 18. péntek, 12:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A szakember hozzátette: kukoricát az összesen 1,2 millió hektáros területnek mintegy 80 százalékáról takarítottak be, összesen több mint 7 millió tonnát. Az agrártárca idén 9 millió tonna kukoricát vár. Az államtitkár szerint a szállítási feszültségek "nem nagyon" oldódtak meg. Az olasz relációban a korábbi 40-50 nap helyett 20-30 nap alatt fordulnak meg a vagonok, ez azonban még mindig elég hosszú idő. A tárca indokoltnak tartaná, hogy a MÁV hivatalosan is ismerje el a szállítási kapacitáshiányt, ebben az esetben ugyanis a gabonakereskedők újraköthetnék a szerződéseiket.

Tóth Levente László
Tóth Levente László

Ez is érdekelhet