BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kisebb büntetést fizet a DaimlerChrysler

2005. szeptember 15. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió luxemburgi elsőfokú bírósága jelentősen mérsékelte a DaimlerChryslerre a párhuzamos kereskedést akadályozó üzletpolitikája miatt kiszabott brüsszeli bírságot. A bíróság nem osztja az Európai Bizottság véleményét, hogy a cég a kilencvenes évek második felében versenyszabályokba ütközően járt volna el Spanyolországban és Németországban, amikor exkluzív jogokhoz ragaszkodott. Ezért elutasította az összesen több mint 62 millió eurós büntetés kiszabását. Ugyanakkor igazolást nyert Brüsszel egy további kifogása, amely szerint a cég Belgiumban megtiltotta kereskedőinek, hogy 3 százaléknál nagyobb árkedvezményt adjanak az „E” modellre. Az elsőfokú bíróság úgy foglalt állást, hogy ezzel a cég korlátozta a versenyt, ezért helybenhagyta a csaknem tízmillió eurós bírságot. Az Európai Bizottság közölte, hogy örül a részsikernek, egyben fontolóra veszi, hogy az előző két ügyben fellebbezzen-e. Ennek eldöntésére még két hónapja van.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet