BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Büntetni kell a környezet károsítását

2005. szeptember 13. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Unió luxemburgi bíróságának tegnapi ítélete szerint a tagállamok kötelezhetőek arra, hogy a környezeti bűncselekmények esetében szankciókkal éljenek. A tagországok korábban nemzeti hatáskörben akarták tartani a környezetvédelmi bűncselekmények szankcionálását, azzal érvelve, hogy sem a büntető törvénykönyv, sem annak jogi eljárása nem tartozik közösségi hatáskörbe. Az Európai Bizottság viszont – amelynek feladata, hogy őrködjön az EU közösségi joganyaga betartásán – arra hivatkozva, hogy a környezetvédelem közösségi politika – kezdeményezte, hogy a környezeti bűncselekményeket a büntető törvénykönyvön keresztül szankcionálják. Az Európai Bíróság igazat adott a bizottságnak, elismerve, hogy a környezetvédelem az EU egyik legfontosabb célkitűzése, a környezet károsítása ellen a leghatásosabb eszköz a btk. harmonizált alkalmazása.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet