Gerd Andres, a gazdasági és munkaügyi minisztérium politikai államtitkára az irányító stáb egyik irányítója a Magyar Hírlapnak úgy nyilatkozott, hogy minden egyes lépésüket egyeztették a magyar illetékesekkel. Az általuk végrehajtott magyarországi házkutatások Magyarországon a legfőbb ügyész hozzájárulásával történtek.
Andres egyik fő üzenete az, hogy a feketén munkát vállalókkal szemben kezdeményezett nyomozás és razziák fő területe eleve Németország, és Magyarország csak egy ország a többi között, ahol - a helyi hatóságok német kérésre - vizsgálódnak.
Az eddigi nyomozás során négy-ötszáz vállalatról kértek felvilágosítást a környező országokból, és hat személyt tartóztattak le. Ezek között egy magyar állampolgár sincs, viszont részt vettek magyarok illegális kiközvetítésében. Főként Észak- és Dél-Németországban kaptak rajta - elsősorban a húsiparban - illegálisan tevékenységen sok külföldit, köztük magyar munkavállalókat. Őket kiutasították az országból.
