BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A németek kifehérítik a munkapiacukat

Németországban széles frontot - közöttük a Soko Pannonia és a Soko Bunda akciókat - indítottak a feketén munkát vállaló külföldiek leleplezésére, ennek során felvetődött a magyarokkal szembeni diszkrimináció is, ám a német hatóságok ezt cáfolják - mi mást is tehetnének?

2005. június 2. csütörtök, 09:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gerd Andres, a gazdasági és munkaügyi minisztérium politikai államtitkára az irányító stáb egyik irányítója a Magyar Hírlapnak úgy nyilatkozott, hogy minden egyes lépésüket egyeztették a magyar illetékesekkel. Az általuk végrehajtott magyarországi házkutatások Magyarországon a legfőbb ügyész hozzájárulásával történtek.

Andres egyik fő üzenete az, hogy a feketén munkát vállalókkal szemben kezdeményezett nyomozás és razziák fő területe eleve Németország, és Magyarország csak egy ország a többi között, ahol - a helyi hatóságok német kérésre - vizsgálódnak.

Az eddigi nyomozás során négy-ötszáz vállalatról kértek felvilágosítást a környező országokból, és hat személyt tartóztattak le. Ezek között egy magyar állampolgár sincs, viszont részt vettek magyarok illegális kiközvetítésében. Főként Észak- és Dél-Németországban kaptak rajta - elsősorban a húsiparban - illegálisan tevékenységen sok külföldit, köztük magyar munkavállalókat. Őket kiutasították az országból.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet