BUX 139411.71 0,4 %
OTP 45700 0,88 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb dél-koreai befektetések Szlovákiában

2005. május 29. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Szöulban tárgyalásokat folytató Mikulás Dzurinda szlovák miniszterelnöknek a Samsung Electronics elektronikai óriás képviselői megerősítették, hogy a dél-szlovákiai Galántán a már működő gyáruk mellett megépítik európai logisztikai és szervizközpontjukat – jelentette a TASR szlovák hírügynökség. Az építkezés még az idén elkezdődik – közölte Dzurinda. Az 1,05 milliárd korona (1 euró = 39,25 korona) költséggel felépülő központ 900 munkahelyet teremt. A Samsung Galántán eddig 1,9 milliárd koronát ruházott be és 2200 munkahelyet teremtett. A PC-monitorokat, LCD- és plazma-tévéképernyőket gyártó cég forgalma a tavalyi 39 milliárdról idén 65 milliárdra, 2006-ban pedig 90 milliárd koronára nő.
Pavol Hrmo, Szlovákia szöuli nagykövete szerint további 13 dél-koreai beruházásra van esély, amelyek együttes összege eléri a 200 millió dollárt, a potenciális befektetők nevét azonban nem árulta el.
A Hankook Tire gumiabroncsgyártó néhány héttel ezelőtt jelentette be 20 milliárd koronára rúgó lévai nagyberuházását. A Hyundai/Kia autógyártó, amely már javában építkezik Zsolna mellett, a múlt héten közölte, hogy 135 millió euróval megnöveli a beruházás összegét, amely így eléri a 960 millió eurót. Ez a fejlemény némi fejtörést okoz a pozsonyi pénzügyminisztériumnak, mert így az állami támogatás mértékét is 800 millió koronával növelnie kell. A SME napilap pénteki száma szerint a szaktárcának egyelőre fogalma sincs arról, hogyan gazdálkodja ki az összeget. A megállapodás értelmében ugyanis a kormány a beruházás 15 százalékára állami támogatást ad, ami már eddig is 8,8 milliárd koronát jelentett.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet