BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ég a villany Moszkvában - az ügyészség nyomoz

Anatolij Csubajszot is beidézik a moszkvai áramszünet kapcsán tegnap indított ügyészségi nyomozás során, ám egyelőre tanúként, nem pedig vádlottként hallgatják meg.

2005. május 26. csütörtök, 11:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az orosz nemzeti energiatársaság, a RAO Unified Energy System vezérigazgatója - korábbi miniszterelnök-helyettes - ma válaszol az ügyészi kérdésekre. A nyomozás annak feltárására indult, hogy felvetődhet-e a társaság menedzsmentjének hanyagsága a moszkvai áramszünet kapcsán, amikor 2 millióan maradtak elektromos energia nélkül.
Csubajsz közleményben tudatta, hogy a társaság minden egysége ismét működik, de az OAO Moszenergo, amely a főváros elektromos energia szükségletének többségét biztosítja, csökkentett kapacitással működik, az egyik meghibásodott és leállt erőmű pedig vészüzemmódban dolgozik.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet