Az orosz nemzeti energiatársaság, a RAO Unified Energy System vezérigazgatója - korábbi miniszterelnök-helyettes - ma válaszol az ügyészi kérdésekre. A nyomozás annak feltárására indult, hogy felvetődhet-e a társaság menedzsmentjének hanyagsága a moszkvai áramszünet kapcsán, amikor 2 millióan maradtak elektromos energia nélkül.
Csubajsz közleményben tudatta, hogy a társaság minden egysége ismét működik, de az OAO Moszenergo, amely a főváros elektromos energia szükségletének többségét biztosítja, csökkentett kapacitással működik, az egyik meghibásodott és leállt erőmű pedig vészüzemmódban dolgozik.
