A CzechInvest cseh állami ügynökség a jövőben elsősorban a tudásalapú ágazatokba történő külföldi befektetéseket szeretné ösztönözni. Az Innovate by Nature jelszavú reklámkampánnyal azt szeretnék elérni, hogy az országba már ne csak összeszerelő üzemek, hanem kutató és fejlesztő központok is érkezzenek – írta a Mladá Fronta Dnes. A ügynökség szórólapjain, propaganda kiadványain a későbbiekben hat sikeres cseh mikrobiológus, formatervező, számítógép-fejlesztő, IT-szakember fogja hirdetni a csehországi, tudásalapú beruházások előnyeit, az eddig sokat szerepeltetett Eva Herzigová fotómodell helyett. A külföldi tőke elsősorban a jól képzett emberek miatt érkezik, ezért logikus, hogy őket használjuk fel a reklámokban is – mondta Radomil Novák, a CzechInvest első embere.
Az új típusú reklámkampányt döntően Nagy-Britanniában fogják alkalmazni, s ha az állami ügynökség pénzügyi kerete lehetővé teszi, akkor akár a Financial Timesban is hirdetni fognak. A CzechInvest példaként az amerikai Honeywell társaság cseh leányvállalatát hozza fel, amelynek laboratóriumaiban jelenleg több mint 1600 mérnök és kutató dolgozik.
