Otto Wieshau bajor gazdasági miniszter bajor vállalkozók egy csoportját vezetve azért lobbizott Csehországban, hogy Prága torpedózza meg egy német beruházás megvalósulását – adott hírt az abszurd esetről a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilap. A Folmava/Fürth im Wald cseh–német határátkelő közelében a cseh oldalon Gerhard Traurig bajor vállalkozó mintegy 20 millió eurós ráfordítással szeretné felépíteni az Arena Park elnevezésű bevásárlóközpontot, ami állítólag sérti a bajor érdekeket. Fürth im Wald polgármestere szerint a német település boltosai attól tartanak, hogy az államhatártól alig néhány száz méterre épülő hatalmas létesítmény visszaveti a forgalmukat, elszívja a vásárlókat. Ez a látszólag helyi probléma szervesen kötődik egy március óta tartó ügyhöz: a német közlekedési és területfejlesztési minisztérium azt szeretné elérni, hogy a két ország határvidékén történő csehországi beruházásokat és támogatásokat előzetesen német engedélyhez kössék. A cseh fél élesen tiltakozott ez ellen.
