BUX 139454.80 0,43 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kis határ menti bajor abszurd

2005. május 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Otto Wieshau bajor gazdasági miniszter bajor vállalkozók egy csoportját vezetve azért lobbizott Csehországban, hogy Prága torpedózza meg egy német beruházás megvalósulását – adott hírt az abszurd esetről a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilap. A Folmava/Fürth im Wald cseh–német határátkelő közelében a cseh oldalon Gerhard Traurig bajor vállalkozó mintegy 20 millió eurós ráfordítással szeretné felépíteni az Arena Park elnevezésű bevásárlóközpontot, ami állítólag sérti a bajor érdekeket. Fürth im Wald polgármestere szerint a német település boltosai attól tartanak, hogy az államhatártól alig néhány száz méterre épülő hatalmas létesítmény visszaveti a forgalmukat, elszívja a vásárlókat. Ez a látszólag helyi probléma szervesen kötődik egy március óta tartó ügyhöz: a német közlekedési és területfejlesztési minisztérium azt szeretné elérni, hogy a két ország határvidékén történő csehországi beruházásokat és támogatásokat előzetesen német engedélyhez kössék. A cseh fél élesen tiltakozott ez ellen.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet