A Dzurinda-kormány várhatóan holnapi ülésén fogadja el azt a javaslatot, amellyel megmenti a Zsolna mellett épülő dél-koreai Hyundai/Kia autógyár beruházását. A lényeg: a korábban kínált 140–150 koronás négyzetméterenkénti árral szemben megadja a telektulajdonosok követelte 350 koronát (11,5 euró), így majd egyéves csúszással, de végre megindulhat az üzem építése. Ez mintegy 180 millió koronába kerül majd az államnak, ami legalább 100 millióval több az eredeti tervnél. A Hyundai/Kia koreai vezetői a múlt héten Pozsonyban kijelentették: nem tervezik a nagyberuházás áthelyezését Csehországba vagy Magyarországra.
