A Pozsonyt Zsolnával és Kassával összekötő, máig épülő D1-es autópálya egyes szakaszai máris balesetveszélyesek – jelentette a TASR szlovák hírügynökség. Ez különösen igaz Trencsén közelében,
ahol a Vág folyót átívelő sztrádahíd úttestének felszíne összetöredezett és hasadékok szabdalják. A helyzet annyira súlyos, hogy a rendőrség a jobboldali fél sávot lezárta, a másik sávban pedig 60 km/órára
korlátozta a menetsebességet. Marcel Jánosík, a nemzeti autópálya-társaság szóvivője szerint rövidesen a teljes sávszélességben le kell zárni az érintett sztrádaszakaszt. A Horná Streda és Ladce közötti, több mint 4000 négyzetméternyi területen sérült autópályarészt 1998-ban, közvetlenül a szlovák parlamenti választások előtt adták át. A sztrádaszelvény felavatásakor kampányfogásként Vladimír Meciar akkori szlovák miniszterelnök is jelen volt, mégpedig Claudia Schiffer német topmodellel az oldalán. A választások miatt az úttestet rohamtempóban építették, a kapkodás következményei pedig most ütköznek ki.
