BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Telefónica viheti a Cesky Telecomot

A spanyol Telefónica veheti meg a cseh távközlési cég, a Cesky Telecom 51 százalékát.

2005. március 31. csütörtök, 08:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Telefonica 3,57 milliárd dolláros ajánlata bizonyult a legmagasabbank, így a spanyolok ellenőrizhetik a többségi pakettet. Az ajánlat elemzők szerint meglepően magas volt. A spanyolok ezzel Swisscomot és a Belgacomot utasították maguk mögé. A Telefónicának még be kell szereznie a prágai kormány jóváhagyását is a privatizációs ügyletre. A cseh társaság birtokolja az ország legnagyobb mobiltársaságát, az Eurotelt.

Molnár Csaba
Molnár Csaba

Ez is érdekelhet