BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországnak hatszázmilliárdba került a rendszerváltás

2005. március 17. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piacgazdaságra való átmenet 1990 és 2004 között több mint 600 milliárd cseh koronájába (1 dollár = 22,57 korona) került Csehországnak – nyilatkozta Bohuslav Sobotka pénzügyminiszter. Szerinte az összeg döntő részét a bankok és több fontos nagyvállalat megmentésére fordították, néhány tízmilliárd koronával pedig a kerületeknek és az önkormányzatoknak nyújtottak segítséget. „A több mint 600 milliárd magában foglalja a Nemzeti Vagyonalap (FNM) és a Ceská Konsolidacní Agentura állami ügynökség kiadásait, továbbá az állami garanciavállalásokat, amelyeket végül ki kellett fizetni” – mondta Sobotka. Közgazdászok szerint a pénzintézetek gyorsabb privatizációjával jelentősen mérsékelni lehetett volna a kiadásokat.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet