Szlovákia kifizet a cseh Ceskoslovenská Obchodní Banka (CSOB) banknak – amely a belga KBC tulajdonában van – 24,796 milliárd szlovák koronát (1 dollár= 29,78 korona), vagyis nem fellebbez a washingtoni kereskedelmi döntőbíróság (ICSID) 2004. december 29-i döntése ellen – közölte Ivan Miklos szlovák pénzügyminiszter. A CSOB-ügy még 1993-ban, Csehszlovákia kettéválásának első évében keletkezett, amikor a szlovák fél 10,75 milliárd koronányi kétes követelést átvett a bajban lévő, ám kulcsfontosságú pénzintézettől. Csehország a maga részét időközben törlesztette, azonban Szlovákia mindössze 1,5 milliárd koronát fizetett vissza, majd 1996-tól leállt a törlesztésekkel. A bank ezért a washingtoni bírósághoz fordult, és eredetileg a kamatokkal és az elmaradt nyereséggel együtt 47,94 milliárd koronát követelt, ám a bíróság tavaly decemberben végül 24,8 milliárdot ítélt meg.
A szaktárca abban állapodott meg a CSOB-bal, hogy a tartozásból február 11-éig 16 milliárd koronát utal át, amelyet a pénzügyminisztérium az 1993 óta húzódó ügy finanszírozására különített el, a fennmaradó 8,79 milliárdot pedig 2006. január 1-jén fizeti ki az idén befolyó privatizációs bevételekből.
