BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Látványosan nőtt a cseh ipari termelés

2005. január 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Csehország ipari termelése a 2004. októberi 8,1 százalékot követően novemberben az előző évhez viszonyítva 10,9 százalékkal nőtt – jelentette tegnap a cseh statisztikai hivatal. A magasabb fordulatszám többek között a kohászatnak és az autóiparnak köszönhető. Elemzők szerint az ipari termelés növekedési üteme 2004-ben az utóbbi három évben a leggyorsabb volt, éves átlagban előzetesen 9 százalék körüli növekményt várnak, vagyis töretlen a 27 hónapja tartó növekedés. Sőt, a lendület 2005-ben is folytatódik, ugyanis a Komercní Banka előzetesen 8 százalék körüli növekedést prognosztizál. Szakértők szerint főleg a külföldi kézben lévő társaságoknak, továbbá az év első 11 hónapjában 13,8 százalékkal javuló termelékenységnek köszönhető az ágazat dinamizmusa.
Szlovákia ipari teljesítménye 2004 novemberében 2,5 százalékkal nőtt 2003 novemberéhez képest. A viszonylag alacsony mutató még mindig határozottan jobb az októberinél, amikor 0,2 százalékos volt a növekmény. A szlovák ipar húzóágazatának számító járműgyártás 2004 utolsó előtti hónapjában 18,5 százalékkal visszaesett. Összességében 2004 első 11 hónapjában 4,3 százalékkal volt nagyobb Szlovákia ipari termelése, mint 2003 hasonló időszakában.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet