Stockholmban megkezdődött a délkelet-ázsiai szökőár svéd áldozatainak temetése. A több mint 160 ezer áldozat közül 52 svéd állampolgár, ám több mint kétezer honfitársuk sorsa továbbra is ismeretlen. A Reurters szerint a katasztrófa idején több mint húszezer svéd volt a térségben, egyes számítások szerint minden harmadik svéd közvetve vagy közvetlenül érintett a tragédiában.
Mindeközben szerdán ismét megmozdult a föld. A december 26-i 8,9-es erősségű rengés után ez volt a második nagyobb mozgás, a katasztrófa harmadnapján 7-es, szerdán pedig 5,1 erősségű földmozgást észleltek. Károkról egyelőre nem érkeztek jelentések.
Bár a felajánlások, adományok és segélyszállítmányok folyamatosan érkeznek a térségbe, a helyzet továbbra is kritikus. A kórházak megteltek, ráadásul továbbra is vannak megközelíthetetlen helyek, ahová nem vagy csak nehezen jutnak el a szállítmányok. Bár szinte folyamatosan temetik a holttesteket, még mindig nagy a járványveszély. Az ENSZ élelmezési szervezete szerint legkevesebb 125 ezer tonna rizsre van szükség a délkelet-ázsiai szökőárban földönfutóvá vált emberek ellátásához. A károsultak fél éves élelmezéséhez szükség van még 20 ezer tonna magas energiatartalmú tésztafélére, csaknem 3000 tonna cukorra, 6500 tonna főzőolajra és 7500 tonna hüvelyes növényre. A Világélelmezési Program saját raktáraiból kezdi szállítani az élelmet.
A Matáv ma 0 órától január 31-én 24 óráig üzemelteti 1749-es számú adományvonalát, amelyen hívásonként 200 forinttal támogathatják a szökőár áldozatait. Az adományokat a Magyar Vöröskereszt gyorssegélyként juttatja el a rászorulókhoz.
