A vitás nemzetközi gazdasági ügyekkel foglalkozó washingtoni döntőbíróság döntése értelmében Szlovákiának harminc napon belül 24,7 milliárd szlovák koronát kell fizetnie a Ceskoslovenská Obchodní Bankának (CSOB), emellett további 10 millió dollár (1 dollár=28,40 korona) perköltség fizetésére is kötelezik. Az összeg mintegy felét teszi ki az ország tervezett 2004-es államháztartási hiányának. Kifizetése esetén veszélybe kerülne a jövő évi deficitcélok teljesítése és az euró 2009-re tervezett bevezetése. A CSOB ugyanakkor jelezte, hajlandó a részletfizetést is elfogadni. Az ügy 1993-ig, Csehszlovákia felbomlásáig nyúlik vissza, amikor a létrejövő Csehország és Szlovákia közösen vállalt szerepet a külkereskedelmi kapcsolatok és a külföldi ügyletek finanszírozásában kulcsszerepet játszó CSOB megsegítésében. A vészesen alultőkésített banktól átvették nehezen behajtható vagy behajthatatlan kinnlevőségeit, így Szlovákia a pénzügyi tárcához tartozó Slovenská Inkasná társaság révén 10 milliárd koronányi terhet vállalt magára.
Ennek fejében Pozsony 10 milliárd korona hitelt vett fel a CSOB-től, amit 1994 és 2003 között kellett volna törleszteni. A szlovák fél vissza is fizetett 1,5 milliárdot, ezután azonban leállította a fizetést, mivel a CSOB-től átvett kinnlevőségek a cégek felszámolása vagy összeomlása okán valóban behajthatatlannak bizonyultak, így nem volt miből törleszteni. A bank 1997-ben elégelte meg a helyzetet, amikor azonnali hatállyal kérte a kamatos kamatokkal terhelt fennmaradó 13 milliárd korona visszafizetését. Szlovákia ennek nem tett eleget, s ekkor a CSOB a washingtoni döntőbírósághoz fordult (ICSID). Abban az időszakban egyébként a szlovák félnek lett volna miből kifizetnie az összeget, hiszen 1999-ben a CSOB részvénycsomagját eladta a belga KBC banknak, amiből 17,5 milliárd korona bevételhez jutott. A CSOB jelenleg már 32,4 milliárd koronát követel Pozsonytól, ám a bíróság ebből csak 24,7 milliárdot ismert el, amit elvileg 30 napon belül kellene visszafizetni. Ivan Miklos pénzügyminiszter a pénzügyi tárca korábbi vezetőinek nemtörődömségével magyarázta az adósság létrejöttét. A kormány a dokumentumok áttanulmányozása után dönti el, megfellebbezi-e a döntést. Miklos jelezte, a per folyamán 16 milliárd koronát különítettek el az adósság törlesztésére. Csehország, amely 1993-ban a kétes kinnlevőségek háromnegyedét vállalta magára, már 2004 januárjában visszafizette a CSOB-val szembeni tartozásait.
