BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Stratégiai partnernek kínálják fel a Cesky Telecomot

2004. december 2. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Cesky Telecom (CT) cseh távközlési társaság 51,1 százalékos részvénycsomagját első körben stratégiai partnernek ajánlják fel, s csak ha ez a módszer kudarcot vallana, akkor értékesítenék a részvénycsomagot a tőkepiacon – hozta meg a döntést a Gross-kormány. Ha nem volnának
kedvezőek az ajánlatok, akkor az állam 50-60 milliárd korona (1 dollár=23,26 korona) értékben adná el a részvényeket a piacon – mondta Pavel Nemec igazságügyi miniszter.
Bohuslav Sobotka pénzügyminiszter inkább a tőzsdei értékesítést preferálná, mert ez gyorsabb és áttekinthetőbb. A CTK cseh hírügynökség által megkérdezett szakértők úgy látják, a privatizációból várható bevétel 52–57 milliárd korona lehet. A Mladá Fronta Dnes szerint a végső döntést 2005. március végéig hozza meg a kormány. A lap úgy tudja, hogy a CT iránt a Swisscom és a dán TDC távközlési társaság, továbbá néhány pénzügyi csoport érdeklődik.
A Cesky Telecom értékét növeli, hogy tavaly megvásárolta a cseh piac vezető mobiltársaságát, az Eurotelt. A 3,4 millió telefonvonalat üzemeltető a CT 2004 első 9 hónapjában 46,50 milliárd koronás forgalmat bonyolított le, a nettó nyeresége pedig 4,5 milliárd koronára rúgott, a 4,4 millió ügyféllel bíró Eurotel forgalma pedig a vizsgált időszakban 21,9 milliárd koronát tett ki.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet