Egyelőre pontosan nem sikerült felbecsülni, mekkora anyagi kárt okozott a múlt pénteki pusztító orkán a Magas-Tátrában, amihez hasonló utoljára 1915-ben sújtotta a térséget. Legalább 2,5 millió köbméternyi fa pusztult el, ez megfelel Szlovákia éves tűlevelű fakitermelése 90 százalékának, és önmagában több milliárd korona kárt okozott. Bár a kidöntött fák mintegy kétharmadát feldolgozhatja a hazai papír- és cellulózipar, összességében azonban csak áron alul értékesíthető a sérült fatömeg. A 12 ezer hektárnyi, teljesen letarolt összefüggő lucfenyőerdő újratelepítése önmagában 1,2 milliárd koronát emészt fel. A szlovák vasutak (ZSR) eddig 110–120 millió koronás kárról számolt be. A kormány tegnap mindössze 100 millió koronát ajánlott fel a károk enyhítésére, ugyanannyit mint a Siemens szlovákiai cége. Az OTP szlovákiai leányvállalata 100 ezer koronát áldoz erre a célra.
A Magas-Tátra erdőségeiben több gyógyfürdő, tüdőszanatórium is működik, amelyek jövőjét megkérdőjelezi, hogy a természeti csapás a mikroklíma megváltozásával járhat. Ennél is komolyabb anyagi károkat okozhat az idegenforgalomból származó bevétel kiesése. A felvonók, sípályák nagy része megsemmisült vagy erősen károsodott. A Magas-Tátra egyik legfontosabb központja, a Csorba-tó azonban szombaton az előzetes terveknek megfelelően megnyitja kapuit, és készen áll a síidényre, még a tervezett nemzetközi versenyeket sem fújták le. Ótátrafüred és Tátralomnic infrastruktúrája azonban romokban hever, a szállodák viszont néhány apróbb sérülést leszámítva mindenhol megúszták az orkánt. Az idegenforgalmi szakemberek szerint a katasztrófaturizmus miatt kezdetben viszonylag sok vendégük lehet, a későbbiekben azonban megcsappanhat az érdeklődés a Magas-Tátra iránt.
