BUX 139589.72 0,53 %
OTP 45660 0,79 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lelép Oroszországból a Deutsche Telekom?

A Deutsche Telekom kiszállna az orosz MTS mobilszolgáltatóból, azaz a korábban 40-ről 25 százalékra csökkentett részesedését nullára csökkentené.

2004. november 10. szerda, 08:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német Deutsche Telekom értékesíteni kívánja 25,1 százalékos részesedését kelet-európa vezető mobilszolgáltató cégében, az orosz Mobile Telesystemsben (MTS) - írja a Handelsblatt. A lap szerint a lépés azon stratégia része, amelyben a DT egyrészt eladja olyan részesedéseit, amelyeket nem tud többségivé hízlalni, másrészt a cég inkább Európára és Észak-Amerikára fókuszálna.
A Deutsche Telekom korábban már csökkentette 40 százalékos részesedését a jelenlegi 25,1 százalékra, hogy így mérsékelje 43,3 milliárd eurós adósságállományát.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet