BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországba mennek a szolgáltatóközpontok

2004. október 12. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egyre több nagy cég telepíti Csehországba szolgáltatóközpontját. Az ország a Handelsblatt szerint a közép-európai új uniós tagállamok közül a legkedveltebb, bár a térség többi országa is népszerű ebben a tekintetben India és néhány más ázsiai ország mellett. A német SAP szoftvercég éppen a múlt héten helyezte Csehországba irányító központjának egy részét, noha korábban Magyarország is számításba jött. Az SAP előtt az ExxonMobil, a Honeywell, az Olympus Services, a Logica Systems, a DHL és az Accenture is hasonlóan döntött: e cégek Prágában már rendelkeznek szolgáltató vagy logisztikai központtal. Éppen a DHL példája mutatja: Csehország már világviszonylatban is versenyképes – mondta Radomil Novák, a CzechInvest állami ügynökség igazgatója.
A Handelsblatt ugyanakkor rámutat, hogy Magyarország és Lengyelország olyan multinacionális cégek regionális központjainak ad otthont, mint a General Motors és a General Electric. A lap idézi Hunya Gábort, a bécsi WIIW gazdasági kutatóintézet munkatársát, aki rámutatott: 1998 óta a visegrádi négyek országaiba és Szlovéniába irányuló közvetlen külföldi beruházások több mint a fele már a szolgáltatási szektorba áramlik. A munkaigényes, ám szakképzettséget nem igénylő munka fokozatosan elhagyja a térséget, átadva a helyet a tudásigényes munkavégzésnek.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet