BUX 139021.74 -0,2 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fejlesztőközpontot létesít Szlovákiában a Johnson Controls

2004. szeptember 20. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai Johnson Controls a szlovákiai Trencsény körzetében 850 millió korona beruházással fejlesztő központot hoz létre, ahol 550–600 felsőfokú végzettségű alkalmazottat fognak foglalkoztatni – közölte tegnap Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter, miután aláírta a társasággal a szándéknyilatkozatot. A szlovák kormány legfeljebb 400 millió koronával támogatja a projektet, a végösszeg a ténylegesen létrejövő új munkahelyek számától függ. A miniszter külön hangsúlyozta: az autóiparhoz kötődő invesztíció a magas hozzáadott értéket képviselő befektetések kategóriájába tartozik, mivel az októberben már működésbe lépő fejlesztőközpontban számítógépek vezérelte formatervezés, műszaki rajzok készítése és tesztalkatrészek gyártása folyik majd.
Dieter Vandreike, a milwaukee-i központú Johnson Controls képviselője a SITA szlovák hírügynökség szerint kijelentette: első lépésként 60, felsőfokú végzettségű alkalmazottnak (főleg textil- és gépészmérnöknek) nyújtanak munkát egy korábbi gépgyár területén, majd ez a szám fokozatosan emelkedik. A tavaly világszerte 22,6 milliárd dollár forgalmat lebonyolító és 75 ezer főt foglalkoztató amerikai cég a gépkocsik utasterének kiegészítői mellett ellenőrző- és vezérlő berendezéseket gyárt. A cég, amely már jelenleg is gyárt autóüléseket Szlovákia két településén a pozsonyi Volkswagen számára, ezenfelül egy 1 milliárd korona körüli beruházást fontolgat a besztercebányai kerületben, ám erről Pavol Rusko nem volt hajlandó részleteket elárulni.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet