Az idén bevezetett 19 százalékos társasági adó és az adómentes osztalék nemcsak a befektetőket, hanem az adóterhektől megszabadulni kívánó cégközpontokat is Szlovákiába vonzza. A német BASF vegyipari óriás például szeptember végével bezárja bécsi és prágai kereskedelmi divízióját és Pozsonyból fogja a csehországi, osztrák és szlovák értékesítéseket intézni. A lehetőségekkel olyan kereskedőházak is élni kívánnak, amelyek nem is folytatnak kereskedelmi vagy szolgáltató tevékenységet Szlovákiában, csak adózni szeretnének ott. - Az ilyen stratégiát követő társaságok ismereteim szerint egyre nagyobb számban érdeklődnek Szlovákia iránt - idézte a pozsonyi SME Alexej Murint, a külföldi cégek szlovákiai befektetéseinek előmozdításával foglalkozó Synergia Corporate cég társtulajdonosát. A lap szerint a külföldi sajtó Szlovákiát már-már Ciprushoz és Írországhoz hasonlítja, és jó reklámot csinál az országnak. A Forbes gazdasági magazin a közelmúltban Szlovákiát egyenesen a külföldi befektetők paradicsomaként aposztrofálta.
