Csehország ipari termelése júliusban 11 százalékkal nőtt 2003 júliusához viszonyítva; ez ugyan némileg lassúbb ütem mint a júniusi, 15,1 százalék volt, de így is hallatlanul dinamikus a felfutás, hiszen már ötödik hónapja zsinórban 10 százalék feletti növekedést produkál a cseh ipar – 18 havi ennél alacsonyabb, de töretlen bővülés után. A képhez hozzátartozik, hogy ha a júliusi adatot megtisztítjuk a munkanapok számának hullámzó alakulásától, akkor valójában 18 százalékos a növekmény. Ezzel párhuzamosan a termelékenység is javul, az előző évhez viszonyítva júliusban 5,8 százalékkal nőtt. Vladimír Pikora, a Volksbank elemzője közölte, hogy az év első hét hónapjában az ipar teljesítménye összességében 10,8 százalékkal emelkedett, ami fantasztikus mutató.
A cseh statisztikai hivatal (CSÚ) adatai szerint legjobban az elektrotechnikai ágazat, az autó- és acélgyártás teljesít. A dinamizmus két tényezőre vezethető vissza. Az egyik, hogy élénkülés történt a meghatározó fontosságú kül- és a hazai piacon, a másik, hogy jelenleg olcsón lehet hitelekhez jutni. Ebből viszont az következik, hogy a jegybanknak a későbbiekben emelnie kell az alapkamatokat, ami véget vet az olcsó hitelek korszakának. Vladimír Pikora az esetleges kamatemelés ellenére azt jósolta, hogy az idén éves szinten Csehország ipari termelése legalább 11 százalékkal nő.
