BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovák atom a magyar határnál

2004. szeptember 6. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tovább bővítik a magyar határ közelében levő mohi atomerőművet. Pavol Rusko szlovák gazdasági miniszter tegnap utasította a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek vezetését, hogy lássanak hozzá az atomerőmű 3. és 4. reaktora befejezéséhez szükséges előkészítő munkálatokhoz. A privatizáció előtt álló villamos művek 66 százaléka iránt érdeklődő három társaság (a cseh CEZ, az olasz ENEL és az orosz InterRAO) mindegyike leszögezte ajánlatában, hogy kész befejezni az atomerőművet. A miniszter úgy látja, ennek előkészületeihez egy év, a tényleges befejezéshez pedig további 4-4,5 év kell.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet