Az év első hat hónapjában Magyarország volt a legnagyobb külföldi befektető Szlovákiában - derül ki a szlovák központi bank (NBS) legfrissebb adataiból. Eszerint 2004 az országba összesen 19,885 milliárd korona (605,1 millió dollár) közvetlen külföldi működőtőke áramlott az első félévben, ebből 15,055 milliárd a vállalati szférába érkezett, a többi a bankszektort erősítette. Országok szerinti lebontásban Magyarország 6,057 milliárd korona (184,3 millió dollár) invesztícióval fölényesen végzett az első helyen, a második Ausztria 4,665 milliárd, a harmadik Nagy-Britannia 3,043 milliárd, a negyedik Franciaország 3,000 milliárd koronával. Ami a területi megoszlást illeti, a befektetetések döntő hányada a pozsonyi kerületbe érkezett (16,393 milliárd korona), a második helyre pedig a Peugeot-Citroen autógyár révén a nagyszombati kerület (3,301 milliárd korona) került.
Szlovákiába 2004 június végéig összesen 368,134 milliárd korona (11,208 milliárd dollár) külföldi működőtőke tőkeberuházás érkezett. Az országok szerinti lebontásban az összesített ranglistát ebben a tekintetben Németország vezeti 86,851 milliárd koronával, a második Hollandia 60,103 milliárddal és a harmadik Ausztria 52,972 milliárddal. Magyarország a hetedik helyen áll 24,403 milliárd koronával (746 millió dollár), megelőve Csehországot (20,064 milliárd korona) és az Egyesült Államokat (15,188 milliárd korona).
