BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cseh euró 2010-ben

2004. augusztus 25. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Annak ellenére, hogy Prágában a Gross-kormány kedden éjjel megnyerte a bizalmi szavazást, tegnap
érdemben nem erősödött a korona. Stanislav Gross miniszterelnök egy nyilatkozatában közölte: országa
2008-ban szeretné teljesíteni az euró bevezetésének feltételeit, két évet töltene az ERM2 rendszerében, és 2010-be lépne be az eurózónába. Azonban ehhez Prágának radikálisan csökkenteni kellene államháztartási hiányát, ami tavaly elérte a bruttó hazai termék (GDP) 12,9 százalékát, márpedig ez négyszerese a zónában megengedett 3 százalékos maximumnak. Az Európai Bizottság becslése szerint Csehország 2004-ben 6,3 százalékos államháztartási hiánnyal zár.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet