A fogkezelés legújabb trendjeiről tanácskozó orvosok, a világűrbeli élet lehetőségeit boncolgató csillagászok és társaik ebben az évben jelentős összeghez juttatják Csehországot. A konferenciaturizmus idén várhatóan legalább 16 milliárd koronányi bevételt hoz az országnak, ami mintegy 30 százalékkal több, mint egy évvel korábban – mondta Michael Hvízdala, a konferenciaturizmus szövetségének elnöke. Ez az összeg az idegenforgalomból származó idei devizabevételek mintegy 15 százaléka. Hvízdala szerint míg tavaly 54 ezer külföldi látogatott az országba a konferenciaturizmus keretében, idén a számuk elérheti a 70 ezret.
Jövőre tovább nőhet az ágazat bevétele és elérheti a 20 milliárd koronát, de csak abban az esetben, ha a szállodaipar szolgáltatásait terhelő általános forgalmi adó kulcsát jövőre nem emelik a jelenlegi 5 százalékról 19 százalékra. Ha ez bekövetkezik, akkor jövőre még az idei forgalmat sem érik el – állítja Hvízdala. Csehország ebben az évben négy nagy, egyenként 3000–5000 főt vonzó kongresszusnak ad otthont, emellett több tucat kisebbnek. Az ország a konferenciaturizmus terén tavaly a 28. helyen állt a világ országai között – közölte a CTK cseh hírügynökség.
