A szlovák kormány tegnapi ülésén úgy döntött, a Zsolna melletti Hyundai/Kia autógyár felépítése érdekében a kisajátítás eszközéhez folyamodik. Ezzel lekerült a napirendről az a lehetőség, hogy a projektet más helyszínen valósítják meg. Pavol Rusko gazdasági miniszter adatai szerint eddig 919 tulajdonos nem volt hajlandó megválni a parcellájától, közülük 450-en 10 négyzetméternél (!) is kisebb területtel rendelkeznek. A tárca a korábban kínált átlagosan 142 korona/négyzetméteres vételáron továbbra is hajlandó megvásárolni a telkeket, de a tulajdonosok többsége eddig nem adta 350 korona alá. Korábbi információk szerint a kisajátítás akár kilenc hónappal is késleltetheti az autógyár üzembe helyezését, és számos perre van kilátás. A beruházás eddig 885 millió koronát emésztett fel, főként a terep előkészítésének költségei miatt. Az elmúlt néhány napban több szlovákiai város is felajánlotta, hogy szívesen helyet adna az autógyárnak, köztük Nyitra, Zsarnóca, a Besztercebánya és Zólyom közötti ipari zóna, valamint a Malacka (Malacky) melletti Eurovalley ipari park.
