BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Vége a Bechtel horvát aranykorának?

A belpolitikai vihar és a helyi útépítő cégek tiltakozása nyomán a horvát kormány felülvizsgálta elődje határozatát és eldöntötte: nyilvános pályázatot ír ki a tengerparti Split és Dubrovnik közti autópálya első szakaszának építésére - írja a Népszabadság.

2004. augusztus 10. kedd, 09:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Dugopolje és Sestanovac közötti 37 kilométeres, vitatott sztrádarész építését a tavaly őszi választáson megbukott baloldali Racan-kabinet a Bechtel amerikai óriás vállalatnak ígérte.
A 2003 decembere óta hivatalban levő, Ivo Sanader miniszterelnök vezette jobboldali kormány a napokban megtorpedózta a 258 millió eurónyira (65 milliárd forintra) becsült üzletet, és jelezte: közbeszerzési eljárással választja ki a legjobb ajánlattevőt. A Bechtel a hét végén azonnal lépett, bejelentve, hogy 2500 horvátországi alkalmazottja közül 2200-at hamarosan elbocsát. A cég szóvivője jelezte a Bechtel európai ügyekért felelős londoni központja megvizsgálja a bírósági eljárás megindításának lehetőségét a zágrábi kormány ellen. Bozidar Kalmeta, horvát közlekedési miniszter a zágrábi Vjesniknek ugyanakkor kifejezte reményét, hogy az ügyből nem lesz per.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet