BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Dráguló sztrádák Horvátországban

A horvát kormány az autópálya-díjak átlagosan 14 százalékos emelését jelentette be szerdán, a díjemelésből 400 millió eurós többletbevételt remél az elkövetkező öt évben, ezt további útépítésre, illetve az utak karbantartására kívánja fordítani.

2004. július 1. csütörtök, 10:36

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az elmúlt tíz évben összesen 1500 kilométer autópálya épült Horvátországban, az építésre fordított összeget 2001 és 2005 között 20 milliárd kunára, azaz 3,3 milliárd dollárra becsülik – írja az origo.hu. Az ország északi részét és a fővárost az adriai tengerparttal összekötő két autópályában a horvát kormányzat a gazdasági növekedés egyik fő elemét látja.
Az ugyancsak szerdán kiadott zágrábi statisztikai jelentés szerint az idei év első negyedében Horvátország nemzeti összterméke 4,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, gyorsabban a vártnál és a múlt évi utolsó évnegyed 3,3 százalékos üteménél is.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet