Az elmúlt tíz évben összesen 1500 kilométer autópálya épült Horvátországban, az építésre fordított összeget 2001 és 2005 között 20 milliárd kunára, azaz 3,3 milliárd dollárra becsülik – írja az origo.hu. Az ország északi részét és a fővárost az adriai tengerparttal összekötő két autópályában a horvát kormányzat a gazdasági növekedés egyik fő elemét látja.
Az ugyancsak szerdán kiadott zágrábi statisztikai jelentés szerint az idei év első negyedében Horvátország nemzeti összterméke 4,2 százalékkal nőtt az egy évvel korábbihoz képest, gyorsabban a vártnál és a múlt évi utolsó évnegyed 3,3 százalékos üteménél is.
