Az év első 3 hónapjában 12,027 milliárd korona (1 dollár=33,22 korona) külföldi működőtőke áramlott be Szlovákiába, ez 1,25 milliárddal haladja meg 2003 hasonló időszakának mértékét. A legnagyobb külföldi beruházó Magyarország (5,83 milliárd korona) és Ausztria (2,37 milliárd) – jelentette a szlovák statisztikai hivatal. A több mint 12 milliárdból 9,46 milliárd áramlott a vállalati, és 2,57 milliárd korona a bankszférába. A működőtőke zöme, 77 százaléka a pozsonyi kerületre jutott. 2004. március 31-jén összesítve 361,6 milliárd korona külföldi működőtőkét regisztráltak az országban. A SARIO állami beruházástámogató ügynökség jelentése szerint ebben az évben Szlovákia 1,25 milliárd euró, azaz 50 milliárd korona értékű külföldi beruházással számolhat. Az ellenkező irányú, azaz a Szlovákiából külföldre tartó tőke volumene viszont 2004 első negyedében 227 millió koronával csökkent, és kumulált értéke 18,2 milliárdra rúgott. A szlovák társaságok első számú célpontja Csehország, ahová összesen 7,5 milliárd korona irányult, ami a teljes tőkekihelyezés 41,2 százaléka.
