Bűnvádi eljárás kezdődik a Nemzeti Vagyonalap (FNM) nyolc egykori csúcsvezetője ellen – közölte Vladimír Palko szlovák belügyminiszter. A vagyonalap elnökségének tagjai a Meciar-korszakban (1994 és 1998 között) komoly gazdasági visszaéléseket követtek el, többek között tíz vállalatot törvénytelenül, az államot megkárosítva privatizáltak. Ha a vádak beigazolódnak, akkor a rendőrség korrupció elleni harcának hivatala szerint az FNM-vezetők, köztük a volt elnök, 5–12 év közötti börtönbüntetéssel
számolhatnak. Az ügy tovább is gyűrűzhet, hiszen a belügyminiszter jelezte: az ügyész kérheti azon jelenlegi parlamenti képviselők mentelmi jogának visszavonását, akik a jelzett időszakban belekeveredtek a kétes privatizációs ügyletekbe. Az említett tíz cég erdészeti és mezőgazdasági profilú, s törvénytelen tulajdonoscseréjük összesen 735 millió koronával károsította meg a Szlovák Földalapot, s ezzel az államot.
