A szupergazdagok elsősorban a geopolitikai tényezők okozta félelmeik miatt tartózkodnak a befektetésektől. Egy felmérés szerint a legpénzesebb amerikaiak szerint a tőzsdei növekedés 10 százalékos lesz a következő három évben.
Ez derűlátó nyilatkozat, a pénzes befektetők mégis meglehetősen védekező, konzervatív tőzsdei alapállást vesznek fel. A portfoliókban általában 40 százalékos a készpénz és a kötvény részaránya. Amerikai értékpapírba befektetéseik harmada jut. Ugyanis május elején 89 százalékuk félt a terrorizmusnak a gazdaságra gyakorolt káros hatásaitól, míg tavaly csak 86 százalékuk aggódott emiatt. Pénzügyi tanácsadóját csak 19 százalékuk találja igazán megbízhatónak és a szupergazdagok 40 százaléka jobbnak látja szolgáltatásuk ellenértékéért díjat, mint jutalékot adni.
