BUX 139119.42 -0,13 %
OTP 45320 0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Mennyire óvatosak a szupergazdagok?

Nem nagyon akarnak pénztárcájukba nyúlni a gazdag amerikai befektetők, holott derűlátóak a tőzsdei kilátásokat illetően - írja az Origo.

2004. június 9. szerda, 10:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szupergazdagok elsősorban a geopolitikai tényezők okozta félelmeik miatt tartózkodnak a befektetésektől. Egy felmérés szerint a legpénzesebb amerikaiak szerint a tőzsdei növekedés 10 százalékos lesz a következő három évben.

Ez derűlátó nyilatkozat, a pénzes befektetők mégis meglehetősen védekező, konzervatív tőzsdei alapállást vesznek fel. A portfoliókban általában 40 százalékos a készpénz és a kötvény részaránya. Amerikai értékpapírba befektetéseik harmada jut. Ugyanis május elején 89 százalékuk félt a terrorizmusnak a gazdaságra gyakorolt káros hatásaitól, míg tavaly csak 86 százalékuk aggódott emiatt. Pénzügyi tanácsadóját csak 19 százalékuk találja igazán megbízhatónak és a szupergazdagok 40 százaléka jobbnak látja szolgáltatásuk ellenértékéért díjat, mint jutalékot adni.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet