BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megdicsérte Szlovákiát az IMF

2004. június 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Eddigi legkedvezőbb országjelentését tette közzé Szlovákiáról a Nemzetközi Valutaalap (IMF), amely szerint ugyan az ország idei bruttó hazai terméke (GDP) a várt 4,2 helyett csak 4 százalékkal nő, középtávon azonban az éves növekedési ütem 5 százalék körül stabilizálódik. Javult az ország versenyképessége, jobb a vállalkozói környezet, tartós lehet Pozsony növekedési pályája. Az IMF úgy látja, a növekedés motorja a hazai fogyasztás és a kedvezőbb európai exportlehetőség lesz. Ugyanakkor a dokumentum fontosnak tartja, hogy a kormány kihasználja a kedvezően alakuló költségvetést a mérleghiány csökkentésére, közelítve a célként kitűzött 3 százalékos deficithez. A nemzetközi pénzintézet úgy látja, a 2004-es költségvetési hiány eléri a GDP 4 százalékát, azaz valamivel magasabb lesz a tavalyi 3,5 százalékos deficitnél. A valutaalap szerint az inflációs nyomást fékezheti a mérsékelt bérkiáramlás (az idén a reálbérek legfeljebb 3 százalékkal nőnek) és a tartósan magas munkanélküliség. A jelentés nyomán a korona árfolyama csütörtökön újabb rekordot döntött, az euró már csak 39,860 koronába került.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet