A szlovák kormány június 15-éről július 21-ére halasztotta a villamos művek (Slovenské Elektrárne, SE) részleges privatizációjára kiírt nemzetközi tender határidejét. A kabinet elfogadta a privatizációs tanácsadással megbízott PriceWaterhouseCoopers ajánlását, amely szerint több időre van szükség ahhoz, hogy megvizsgálják az atomenergetika későbbi finanszírozásának kérdését. Pavol Rusko gazdasági miniszter szerint több alternatívát kell kidolgozni, főleg annak függvényében, hogy mekkora összeget emészt fel a kiégett nukleáris fűtőelemek tárolása és a még a 70-es években baleset miatt leállított A1-es atomerőművel kapcsolatos kiadások. További problémát jelent a Nagyszombat mellett épült Jaslovské Bohunice-i atomerőmű európai uniós nyomásra tervezett leállítása és a mohi atomerőmű hiányzó két blokkja megépítésének finanszírozása.
A szlovák villamosenergia-termelés több mint 80 százalékát adó SE iránt öt külföldi cég érdeklődik, közülük a cseh CEZ és az orosz Egyesült Energiarendszerek (JEESZ) atomerőművekkel együtt vásárolná meg a villamos művek 66 százalékát. A nemzetközi tender egyébként lehetővé teszi, hogy a tavaly mintegy 1,3 milliárd koronás nettó nyereséget produkáló SE-nek csupán a nem atomerőművi részeit vegyék meg.
