BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Százmilliós bírság dolláreladásért

A Federal Reserve 100 millió dollárral bünteti a svájci UBS-t, mivel az dollárt kínált az amerikai kereskedelmi szankciók alatt álló Kubának, Líbiának, Iránnak és Jugoszláviának.

2004. május 11. kedd, 11:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Százmillió dollárra büntette Svájc legnagyobb bankját, a UBS-t az Egyesült Államok jegybankjának szerepét betöltő Federal Reserve, mivel a bank megszegte az USA kereskedelmi szankcióit - jelentette BBC News. A Fed avval gyanúsította a svájci pénzintézetet, hogy olyan országoknak kínált dollárt, mint Kuba, Líbia, Irán és Jugoszlávia.
A UBS a Feddel kötött szerződés alapján jogot szerzett az amerikai bankjegyek tárolására. (A lerakatokat kereskedelmi bankok hozhatták létre az új bankjegyek forgalmának megkönnyítése céljából.) A megállapodás szerint a lehetőség nem állt fenn azon országok részére, amelyek az USA kereskedelmi szankciói alá esnek.
A Fed kérésére végzett vizsgálat azonban kiderítette, hogy a szóban forgó országokkal folytatott bankjegykereskedelmet a UBS, s a bank volt munkatársai hamis jelentésekkel leplezték a tranzakciókat.
A svájci bank - bár bűnösségét nem ismerte el - nyilatkozata szerint komoly hibát követett el, ezért a jövőben Svájcra és Lichtensteinre korlátozza a bankjegykereskedelmi tevékenységet.

Böröcz Petra
Böröcz Petra

Ez is érdekelhet