BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ausztriában vesznek borospincéket a morva gazdák

2004. május 11. kedd, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben az osztrákok Csehország határ menti délmorva vidékein termőföld-vásárlási lehetőségek iránt érdeklődnek, a morvaországi gazdák Ausztria határhoz közeli körzeteiben máris javában vásárolják fel a borospincéket – írta a Hospodárské Noviny. A cseh lap szerint máris több tucat borospince jutott cseh tulajdonba. A folyamat gyors és szinte akadálymentes. Dél-Morvaországban, a znojmói és mikulovi borvidéken egy jobban felszerelt, 70 négyzetméternél nem nagyobb alapterületű borospince ára több százezer korona, sőt túllépheti az egymilliót is, az osztrák területen viszont alig fél, sőt negyed áron, néhány tízezer koronáért lehet hozzájutni. Az osztrák határvidék ugyanis fokozatosan elnéptelenedik, a fiatalok a városokba költöznek, ezért csökkennek az ingatlanárak. Ráadásul az osztrák gazdák uniós támogatást kapnak a szőlőtermesztés visszaszorításáért. A borospincék adásvételét semmilyen előírás nem korlátozza, elég a területileg illetékes hivatalban regisztráltatni a tulajdonoscserét.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet