BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Romániába megyünk majd DVD-ért, videóért?

Ausztria után Romániába vándorolhatnak a magyarok videóért, DVD-lejátszóért vagy digitális fényképezőgépért –írja a Népszabadság.

2004. május 10. hétfő, 09:14

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A román pénzügyminisztérium döntése szerint a jövőben a külföldiek visszakérhetik a Romániában vásárolt termékek forgalmi adóját (TVA). A román áfa-visszatérítés feltételei majdnem azonosak az egykori osztrákéval. A legfontosabb feltétel az, hogy a számla összegének meg kell haladnia a két és fél millió lejt vagyis 62 eurót (17 ezer forintot). Továbbá a vásárolt árut maximum három hónapon belül, legálisan kell kivinni az országból, s a termék nem lehet kiviteli tiltólistán. Feltétel még, hogy a terméket kiskereskedelmi üzletekben kell megvásárolni.

Molnár Barbara
Molnár Barbara

Ez is érdekelhet