Paul Otellini, az Intel elnöke és műveleti vezérigazgató-helyettese az e-kormányzati rendszereknek köszönhető költségmegtakarítási és hatékonyságnövelési lehetőségeket vázolta fel a budapesti E-Government 2010 nemzetközi konferencián.
A rendszerek kiépítésének finanszírozásában az Intel nem kíván részt venni.
Azonban évi 200 millió dollárt fordít különböző oktatási, képzési projektekre, például évente egymillió pedagógus részére nyújtanak támogatást a korszerű számítógépes alkalmazások elsajátításában. Ezt a jövőben Magyarországon is szeretnék beindítani. A magyarországi elektronikus kormányzat helyzetével kapcsolatban megjegyezték, hogy a magyarországi Sulinet a régióban mintaként szolgál. Az cég képviselői többek között a Westellel tárgyaltak a vezeték nélküli internet hozzáférést biztosító WLAN technológia alkalmazásáról.
