BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Budapesten járt az Intel elnöke

Pedagógus-kisegítő rendszereket tervez Magyarországra telepíteni az Intel, a vezetőség pedig dicsérte a Sulinetet.

2003. október 1. szerda, 10:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Paul Otellini, az Intel elnöke és műveleti vezérigazgató-helyettese az e-kormányzati rendszereknek köszönhető költségmegtakarítási és hatékonyságnövelési lehetőségeket vázolta fel a budapesti E-Government 2010 nemzetközi konferencián.

A rendszerek kiépítésének finanszírozásában az Intel nem kíván részt venni.

Azonban évi 200 millió dollárt fordít különböző oktatási, képzési projektekre, például évente egymillió pedagógus részére nyújtanak támogatást a korszerű számítógépes alkalmazások elsajátításában. Ezt a jövőben Magyarországon is szeretnék beindítani. A magyarországi elektronikus kormányzat helyzetével kapcsolatban megjegyezték, hogy a magyarországi Sulinet a régióban mintaként szolgál. Az cég képviselői többek között a Westellel tárgyaltak a vezeték nélküli internet hozzáférést biztosító WLAN technológia alkalmazásáról.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet