BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Renault növelni akarja részesedését a Nissan-ban

A forgalom növelését közös vásárlásokkal akarják elérni

2003. október 1. szerda, 11:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Franciaország második legnagyobb autógyára ma jelentette be, hogy készpénz megtakarítási céllal szorosabbra szeretné fűzni kapcsolatait japán partnerével, a Nissan-al.

A Renault hirdetményében tudatta, hogy a jelenlegi 43-ról 70 százalékra növelné részesedését a japán cégben (a Nissan a franciák részvényeinek 15 százalékét birtokolja).

Az egyesüléssel a forgalom akár 33 milliárd dollárra is növekedhet a jelenlegi 21,5 milliárdról. A két cég több gépet és eszközt tud majd együtt vásárolni.

Fehér Dániel Lajos
Fehér Dániel Lajos

Ez is érdekelhet