Franciaország második legnagyobb autógyára ma jelentette be, hogy készpénz megtakarítási céllal szorosabbra szeretné fűzni kapcsolatait japán partnerével, a Nissan-al.
A Renault hirdetményében tudatta, hogy a jelenlegi 43-ról 70 százalékra növelné részesedését a japán cégben (a Nissan a franciák részvényeinek 15 százalékét birtokolja).
Az egyesüléssel a forgalom akár 33 milliárd dollárra is növekedhet a jelenlegi 21,5 milliárdról. A két cég több gépet és eszközt tud majd együtt vásárolni.
