BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megdupláznák az iraki amerikai katonák számát

Az amerikai hadvezetés azt tervezi, hogy április végéig megduplázza az Irakban harcoló amerikai katonák számát. Jelenleg mintegy 100 ezer amerikai és 25 ezer brit katona harcol Irakban - írja az Index.

2003. március 28. péntek, 10:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nevük elhallgatását kérő amerikai tisztviselők szerint április végéig további százezer amerikai katonát vezényelnek Irakba, és ezzel 225 ezer főre növekszik az amerikai vezetésű szövetséges katonai erő létszáma. Az erősítés nem valamiféle új elgondolás, hanem a régen kidolgozott haditerv egyik eleme.

A katonák egy részét Kuvaitból telepítik át Irakba. Több mint 55 ezer fő - köztük a texasi Fort Hoodban állomásozó 4. gépesített lövész hadosztály, a Németországban állomásozó 1. páncélos hadosztály, valamint a Coloradóban állomásozó 2. páncélos ezred - eredeti állomáshelyéről érkezik majd.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet