Nevük elhallgatását kérő amerikai tisztviselők szerint április végéig további százezer amerikai katonát vezényelnek Irakba, és ezzel 225 ezer főre növekszik az amerikai vezetésű szövetséges katonai erő létszáma. Az erősítés nem valamiféle új elgondolás, hanem a régen kidolgozott haditerv egyik eleme.
A katonák egy részét Kuvaitból telepítik át Irakba. Több mint 55 ezer fő - köztük a texasi Fort Hoodban állomásozó 4. gépesített lövész hadosztály, a Németországban állomásozó 1. páncélos hadosztály, valamint a Coloradóban állomásozó 2. páncélos ezred - eredeti állomáshelyéről érkezik majd.
