BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jön a transzparencia

2003. február 24. hétfő, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Gordon Tamás, Brüsszel
Az EU brüsszeli bizottsága várhatóan a jövő héten hozza nyilvánosságra az úgynevezett transzparencia-direktívát, amely a negyedéves üzleti eredmények publikálására kötelezi az EU-tőzsdéken jegyzett mintegy 7000 vállalatot. Az Enron és a WorldCom könyvelési trükkjeinek lelepleződését követően merült fel a befektetők megcsappant bizalmának helyreállítását célzó szabályozás bevezetése. Más kérdés, hogy éppen az Egyesült Államokban már több mint fél évszázada kötelező a cégek negyedéves üzleti eredményének publikálása, ráadásul az EU-tervezetnél sokkal részletesebben. Az unióban ugyanis csak a forgalom és a nyereség/veszteség szerepel majd a jelentésben, az átfogóbb tájékoztatási kötelezettség (részletes termelési adatok, továbbá a cég várható következő negyedévi teljesítménye) nem nyerte el a tagállamok többségének támogatását.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet