Az Interfax jelentése szerint a hét elején felrobbant a Druzsba (Barátság) olajvezeték, amely Kelet-Közép-Európát látja el orosz olajjal. Az Urál hegységben, Kuznyeck közelében történt baleset következtében a csővezeték kapacitása a szokásos napi 250 ezer tonnáról 170 ezer tonnára süllyedt. A hibát javítják, a társaság szerint holnaptól minden a régi lesz.
